Inteligentne szkła ochronne

DSC 3915fb

 

Okulary przeciwsłoneczne: O konieczności zabezpieczenia przed promieniowaniem słonecznym wiedziano od bardzo dawna. Swego rodzaju ochronę prze słońcem stosowano już około XII wieku w Chinach. Były to co prawda jedynie przydymione kawałki kwarcu bez właściwości korekcyjnych, ale w pewnym sensie spełniały swoje zadanie. Dzisiaj okulary przeciwsłoneczne ewaluowały do tego stopnia, że już nie tylko chronią przed promieniowaniem słonecznym, wadami wzroku ale i są doskonałym uzupełnieniem stroju czy podkreśleniem własnej osobowości. Światło jest niezbędne do widzenia, mówimy że światło słoneczne to zdrowie. 

Do atmosfery przenika promieniowanie UVA i UVB. Nadmiar tego promieniowania może być szkodliwy nie tylko dla naszej skóry, ale i oczu. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób przebywających na świeżym powietrzu, pacjentów przyjmujących leki fotouczulające, dzieci i młodzieży oraz osób po zabiegach na gałce ocznej.

Promienie UV są niewidoczne i docierają do nas niezależnie od pory roku, zarówno w słoneczne jak i pochmurne dni. Mogą powodować szereg problemów zdrowotnych układu wzrokowego, takich jak zaćma, skrzydlik, zwyrodnienia rogówki, a nawet zmiany nowotworowe np. czerniak. U dobrego optyka dowiemy się jak chronić oczy przed tymi zagrożeniami.

Działania naukowe pozwalają producentom soczewek okularowych na nakładanie specjalnych warstw antyrefleksyjnych z dodatkową powłoką UV. Powłoki te chronią nasze oczy nie tylko poprzez odbicie promieni UV padających na zewnętrzną stronę szkła, ale blokują też promienie wpadające od tyłu i boku soczewki.

Dobry optyk powinien zaproponować pacjentowi maksymalną ochronę jego wzroku przedstawiając cały wachlarz powłok UV, które są dostępne dla wszystkich rodzajów szkieł okularowych: bezbarwnych, barwionych, fotochromowych, korekcyjnych i bez korekcji, jednoogniskowych i progresywnych. Przy okazji można zapytać optyka o dodatkową warstwę zabezpieczającą szkła przed zaparowywaniem, co jest szczególnie uciążliwe w chłodne dni oraz podczas wysiłku, gdy organizm wytwarza zwiększoną ilość ciepła.

W naszym wrocławskim salonie optycznym znajdziesz najnowsze modele renomowanych firm w dobrych cenach. Wszystkie nasze okulary przeciwsłoneczne posiadają soczewki z filtrami gwarantującymi ochronę przed promieniowaniem UV.